Øhop i paradis
Download katalog over rejsen

17 dage fra 13.795 kr.

Bestil tilbud
Skip to main content

Bali Øhop i paradis

Individuel rejse 17 dage fra 13.795 kr.

4.7   (1.323 anmeldelser)
bali - lombok_strand_01

Oplev Balis klassikere og øhavets overraskelser

Den indonesiske perle Bali har været blandt vores absolutte favoritter gennem mange år, og det skyldes øens vidunderlige natur, dens spændende kultur og ikke mindst de skønne mennesker, der bor der. På denne rejse kommer vi lidt længere ud i vores søgen efter ”nye” steder, som vi kan kombinere med de velkendte balinesiske klassikere.

bali - ubud_befolkning_kvinde_dreng_01
bali - gili gede_strand_02

Hvorfor vælge denne rejse

  • Ophold på 5 skønne øer
  • Inkl. alle transporter
  • Snorkling og paradisstrande
  • Vulkaner og vandfald på Lombok
  • Drømmerejse for naturelskeren
  • Stort udvalg af tilkøbsudflugter
bali - nusa penida_02

Indonesiske minder for livet

I begynder med nogle dage i Balis højland, nærmere betegnet Ubud, som er centrum for de farverige ceremonier, der gør Bali til et helt særligt sted.

I har god tid til at opleve byen og det smukke opland, måske på en cykeltur sammen med en af vores guider – vi har et stort udflugtsprogram, I kan plukke fra.

Herefter begynder jeres øhop, og første hop er til Lembongan Island, en dejlig ø der især besøges af dagsturister fra Bali. Derfor kan den synes travl om dagen, men når den sidste færge er sejlet, sænker freden sig over den lille ø.

Herfra hopper I videre til Nusa Penida, hvor I har de optimale muligheder for at snorkle og møde mantarays og den sjældne mola mola-fisk – en krabat på op til tre meter, der holder til her.

Næste ø, Gili Gede, er det ultimative sted, når man bare har lyst til at ligge i hængekøjen på en hvid sandstrand og lytte til bølgeskvulp. Også her er der masser af muligheder for snorkling og sejlture til omkringliggende øde øer.

Jeres rejse slutter på Lombok, en anderledes ø med en frodig natur og udsigt til Mt. Rinjani, der knejser 3.726 meter mod himlen.

Har I fået nok af stranden, så har I på Lombok mulighed for at opleve en meget autentisk og anderledes kultur i en af øens traditionelle landsbyer. Fra Lombok flyver I bekvemt hjemad via Singapore efter et dejligt øhop med stor variation i natur og oplevelser – et øhop i paradis!

Bali Ohop I Paradis

Turen i overblik

By nætter Inkluderet Opgradering
Ubud 4 nætter: Ubud 4 Green Field Hotel + Mathis Retreat Ubud Komaneka Resort - Monkey Forest
Lembongan Island 3 nætter: Lembongan Island 3 Palm Grove Villas Lembongan Beach Club & Resort
Nusa Penida Island 2 nætter: Nusa Penida Island 2 The Mesare Resort
Gili Asahan 3 nætter: Gili Asahan 3 Pearl Beach Resort
Sanur 2 nætter: Sanur 2 Taksu Sanur Hotel + Segara Village Hyatt Regency

Ring til os, hvis du ønsker andre hoteller. Du kan opgradere ét eller flere steder.

Her skal i bo

Ring til os, hvis du ønsker andre hoteller. Du kan opgradere ét eller flere steder.

bali - mathis_retrat_pool_02 Opgradering
Ubud

Mathis Retreat Ubud

Dette skønne boutiquehotel ligger ca. 4 km uden for Ubud centrum, i total fred og ro og omgivet af idylliske rismarker.

Se hotel
bali - green field hotel_vaerelse_terrasse_01 Inkluderet i prisen
Ubud

Green Field Hotel

+
Se hotel
bali - komaneka monkey forest_pool Opgradering
Ubud

Komaneka Resort - Monkey Forest

Se hotel
bali - lembongan island - palm grove villas_pool_01 Inkluderet i prisen
Lembongan

Palm Grove Villas

Se hotel
bali - lembongan island - lembongan beach club and resort_poolside Opgradering
Lembongan

Lembongan Beach Club & Resort

Se hotel
bali - mesare resort_01 Inkluderet i prisen
Nusa Penida Island

The Mesare Resort

Se hotel
bali - pearl beach resort_koralrev Inkluderet i prisen
Gili Asahan

Pearl Beach Resort

Se hotel
bali - sanur - taksu sanur swimmingpool_02 Inkluderet i prisen
Sanur

Taksu Sanur Hotel

+

Et lækkert hotel beliggende 500 meter fra stranden og 5 minutters gang fra Sanurs hovedgade. 

Se hotel
bali - sanur - segara village_strand_05 Opgradering
Sanur

Segara Village

Se hotel
bali - sanur - Hyatt regency_slider_01 Opgradering
Sanur

Hyatt Regency

Se hotel

Vi inviterer til gratis rejse foredrag

Vi holder en lang række spændende foredrag året rundt i København og to gange om året i Aarhus. Se listen her og tilmeld dig.

bali - nusa penida_bro
bali - lombok_vulkan mount rinjani_02

En helt fantastisk ferie hvor alt bare spillede fra afrejse til hjemkomst. Gili T er som at være i paradis, at se havskildpadder var en unik oplevelse. Raftingturen i Ubud var sjov og alle burde vælge denne.

Marianne
4.7   (1.412 anmeldelser)
Læs hvad tidligere gæster siger om Bali
bali - nusa penida_slider_03

Dagsprogram

Dag 1

Danmark - Bali

I forlader Københavns Lufthavn og flyver østover med et enkelt stop undervejs. Nyd et måltid mad, se et par film og fald i søvn over skyerne, indtil I ankommer til Bali den efterfølgende dag. 

Bali Ohop I Paradis
bali - bali_havskildpadde_01 bali - lombok_strand_02

Dag 2

Ankomst til Bali og videre til Ubud

Efter de indledende manøvrer gennem Immigration og ved bagagebåndet møder I jeres guide og chauffør, som sørger for, at I kommer smertefrit til Ubud.

Det autentiske Bali ruller forbi bilens ruder, mens I får en sludder med guiden, og efter et par timer i bilen er I fremme ved jeres hotel, der ligger dejligt med udsigt til rismarker og alligevel i gåafstand til byens hyggelige hovedgade.

Tag en svømmetur i en af hotellets pools og slap af efter den lange rejse.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - green field hotel_vaerelse_terrasse_01 Inkluderet i prisen
Ubud

Green Field Hotel

+
bali - mathis_retrat_pool_02 Opgradering
Ubud

Mathis Retreat Ubud

bali - komaneka monkey forest_pool Opgradering
Ubud

Komaneka Resort - Monkey Forest

Tilkøb udflugter

bali - ubud_befolkning_kvinde_dreng_01
bali - ubud_ceremoni_03 bali - ubud_rismark_27

I Ubud kan I være heldige at opleve en ceremoni i gaderne, men snyd ikke også jer selv for en tur gennem landskaberne, der er spækket med grønne risterrasser.

Dag 3-5

Ubud, på egen hånd eller muligheder for udflugter

Det er masser at foretage sig i og omkring Ubud, som er Balis kunstneriske hjerte og centrum for det religiøse liv, som er uløseligt forbundet med Bali.

Her er er altid en højtid eller en begivenhed i familien, der fortjener et optog, og der er således rigtigt gode chancer for at se balinesere i deres stiveste pus bærende på smukke blomsteropsatser og andre offergaver, der skal formilde guderne.

Vi har et stort udflugtsprogram at vælge fra, hvis I ønsker at opleve Ubud og omegn sammen med en dygtig lokalguide. Vi kan f.eks. anbefale jer at tage med på en spadseretur gennem byen sammen med en engelsktalende guide, der kan fortælle jer meget mere om livet på Bali og vise jer Ubuds gader, stræder og hemmelige stier.

Vil I ud i det smukke højland og den landlige idyl, der omgiver Ubud, kan vi stærkt anbefale jer at tage med på en cykeltur langs rismarkerne.

Alle kan være med på turen, der går ad snørklede småveje gennem lokale landsbyer med kig til hverdagsliv, og overalt hvor I kommer frem, bliver I mødt af vinkende koner og glade børn.

Udflugten byder også på en god lokal frokost i en af de landsbyer, I kører igennem.

I bør også afsætte tid til en gåtur på hovedgaden, som har mange fine butikker med brugskunst, tøj og andre indbydende ting samt et hav af gode restauranter og cafeer. Herudover skal I naturligvis dovne ved poolen, spise god mad og alt hvad der ellers hører til en dejlig ferie.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - green field hotel_vaerelse_terrasse_01 Inkluderet i prisen
Ubud

Green Field Hotel

+
bali - mathis_retrat_pool_02 Opgradering
Ubud

Mathis Retreat Ubud

bali - komaneka monkey forest_pool Opgradering
Ubud

Komaneka Resort - Monkey Forest

Tilkøb udflugter

bali - bali_ubud_landsby_01
bali - ubud_rismark_26 bali - ubud_rismark_farmer_04

Ubud ligger vidunderligt i Balis højland, og I kan opleve den landlige idyl på en forfriskende cykeltur.

Dag 6

Ubud – Lembongan Island

Det er blevet tid til at rykke videre, og turen går nu til Lembongan Island.

I bliver kørt til stranden i Sanur, hvor I går ombord på den lille færge, der sejler ud i Lombokstrædet, og efter ca. 1½ times sejlads er I fremme i en dejlig bugt ved Jungut Batu, som endnu ikke har en havn. Derfor skal I være forberedt på, at I får våde fødder, når i går i land fra færgen. Men det er bare charmerende og et tegn på, at turismen på Lembongan er på et andet niveau, end hvad I oplevede på Bali.

Øen besøges hovedsageligt af dagsturister fra Bali, og den kan derfor synes travl i dagtimerne. Men så snart den sidste færge har forladt bugten, sænker freden sig, og det er kun dem, der lige som jer, overnatter på øen, der fylder de hyggelige restauranter.

Når I kommer ind med færgen, arrangerer de lokale transport i åbne safaribusser, og I sættes af ved jeres resort, der ligger kun 100 meter fra en af øens allerbedste strande, Mushroom Bay. Vil I bo helt ud til stranden, kan vi tilbyde en opgradering til et dejligt 4-stjernet resort ved Jungut Batu-stranden.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - lembongan island - palm grove villas_pool_01 Inkluderet i prisen
Lembongan

Palm Grove Villas

bali - lembongan island - lembongan beach club and resort_poolside Opgradering
Lembongan

Lembongan Beach Club & Resort

Vi kan desværre ikke hjælpe jer med, at gøre rejsen bedre. Vi er begge meget tilfreds med det hele derfor et stort tital.

Jørgen Nielsen, Borup
bali - lembongan_strand_01

Lembongan er en skøn ø, som endnu ikke har oplevet Balis niveau for turisme, og det er jo kun dejligt.

Dag 7

Lembongan Island, driverliv

Dagen står formentlig i vandets og solens tegn.

Måske har I mod på at tage en surf-time – øen har gennem mange år tiltrukket surfere fra hele verden, og der findes derfor en del surfskoler på stranden.

Hvis I vil ud og opleve øen, kan I leje en scooter eller en golfbil og køre øen rundt. I kører forbi flere dejlige strande ud til den famøse gule gangbro til naboøen Ceningan. Det er sjovt at se, hvordan scootere drøner over den smalle bro og snor sig behændigt rundt om fodgængere og cyklister.

Ved Devil’s Tears ser I voldsomme bølger, der slår ind mod kysten, samt den ”hemmelige” Dream Beach, der som navnet antyder, er smuk som en drøm.

I skal også have tid til at nyde jeres resort. Sidst på eftermiddagen anbefaler vi, at I går ned til stranden, hvorfra I har første parket til en prægtig solnedgang over havet – den kan måske fejres med en drink.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - lembongan island - palm grove villas_pool_01 Inkluderet i prisen
Lembongan

Palm Grove Villas

bali - lembongan island - lembongan beach club and resort_poolside Opgradering
Lembongan

Lembongan Beach Club & Resort

bali - lembongang_kvinde_baad_01

Dag 8

Lembongan Island – Nusa Penida

Rejsen går videre til Nusa Penida, som ligger en sejltur på kun 20 minutter fra Lembongan Island.

Nusa Penida er en mere rustik ø end både Lembongan og Bali og ny på turisternes kort. Den har også en særlig historie – bl.a. har den været brugt som straffekoloni for Klungkung-kongedømmet, hvilket heldigvis ikke skinner igennem i dag.

Som på Bali er hovedparten af befolkningen hinduer, og måske får man her på Nusa Penida en fornemmelse af, hvordan Bali ville have været, hvis den ikke var blevet den turistmæssige succes, den er i dag.

I skal bo tæt på havnen og stranden og har tre dage til at udforske øen og nyde solen.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - mesare resort_01 Inkluderet i prisen
Nusa Penida Island

The Mesare Resort

bali - nusa penida_01

Nusa Penidas kyst bugter sig på malerisk vis. Her er endnu kun ganske få turister.

Dag 9-10

Nusa Penida, snorkling/dykning ved Crystal Bay og tempelbesøg

I er så heldige at bo tæt på Crystal Bay, hvor I kan opleve et fantastisk marineliv.

Bugten ligger forholdsvis beskyttet og vandet er, som navnet antyder, krystalklart og egner sig derfor godt til en tur med maske og snorkel. Under overfladen kan I møde stimer af anthiasfisk, der lyser op i orange og pink, samt mange andre farvestrålende fisk.

Vil I længere ned i dybet, så har I her ved Crystal Bay gode chancer for at se den fantastiske mola mola, en krabat på 3 meter med en vægt på over 2.000 kilo. De holder til omkring Nusa Penida fra juli til september. Ved Manta Point kan I, som navnet antyder, være heldige at se de store og meget elegante mantarokker (djævlerokker på dansk).

Er man ikke til snorkling og dykning, så kan man nyde timevis i solen eller under en parasol på den smukke sandstrand, som Crystal Bay også har. Hvis I holder ud til sidst på eftermiddagen, belønnes I med en prangende solnedgang over havet, hvor alle nuancer af gul, rød og lilla kommer i spil.

Nusa Penida har en del interessante templer, som besøges flittigt af hinduer fra Bali.

Vi kan anbefale jer at besøge Goa Giri Putri-templet på øens nordøstlige side. Templet ligger i forbindelse med en grotte og man skal forcere omkring 100 trin for at komme frem til indgangen. Herefter skal man sno sig lidt gennem nogle snævre passager for at komme helt ind i det helligste, et kæmpe hulrum hvor der er plads til omkring 500 mennesker.

Giv jer også tid til at nyde freden og roen på denne ø, der er langt mindre turistet end sine naboer. En kold lokal øl eller friskpresset juice, et måltid mad med fødderne i sandet til nærmest ingen penge… det er ferie, når det er bedst.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - mesare resort_01 Inkluderet i prisen
Nusa Penida Island

The Mesare Resort

hawaii_mantarey_02
bali - bali_mola mola_01 bali - nusa pendida_angelsbillabong_02

Der er gode muligheder for at se både mola mola-fisken og manta rays ved Nusa Penida.

Dag 11

Nusa Penida – Gili Gede

I bevæger jer ned til den lokale havn for at gå ombord på en speedbåd, der drøner jer ud til den lille ø Gili Gede (udtales Gili Gedai på nærmest australsk manér) – endnu en perle af en indonesisk ø, der er berettiget til stemplet ’paradisø’. Gili Gede består dybest set af hvidt sand og blåt hav, og der er kun få hoteller på øen.

Sejlturen tager omkring en time, og allerede sidst på formiddagen kan I tjekke ind på jeres skønne resort. I skal bo direkte på stranden og med udsigt til en række grønne øer, der ligger spredt i haven. Resten af dagen går med at nyde disse paradisiske omgivelser.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - pearl beach resort_koralrev Inkluderet i prisen
Gili Asahan

Pearl Beach Resort

bali - gili gede_strand_01

Gili Gede er et lille stykke paradis med skønne strande og forholdsvis fred og ro.

Dag 12-13

Gili Gede, dage i paradis

Den store attraktion på Gili Gede er stranden, havet og ikke mindst den fred og ro, der hersker her. I skal sole jer, dovne, spise, kysse på hinanden, hvis I er så heldige, bygge sandslotte og hvad der ellers får jer ned i gear.

I bor i små villaer – der er mulighed for Beach Front, Hilltop samt villaer med privatpool og et eller to soveværelser. Der er en mindre spa, et lille fitnesscenter og resortet tilbyder forskellige sejlture med mulighed for at fiske, snorkle og besøge nærliggende øer.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - pearl beach resort_koralrev Inkluderet i prisen
Gili Asahan

Pearl Beach Resort

bali - gili gede_strand_02
bali - bali_dykning_koral_01 bali - gili_dykning_01

Det er oplagt at dase på stranden og kigge under havoverfladen med maske og snorkel.

Dag 14

Gili Gede – Lombok

Sidste ø på jeres øhop er Lombok, og nu går I væsentlig op i størrelse, hvilket også giver muligheder for andre typer af oplevelser end dem I har haft på de andre øer. I indlogeres komfortabelt ved en af øens dejlige strande og kan se frem til en god afslutning på jeres rejse.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - sanur - taksu sanur swimmingpool_02 Inkluderet i prisen
Sanur

Taksu Sanur Hotel

+
bali - sanur - segara village_strand_05 Opgradering
Sanur

Segara Village

bali - sanur - Hyatt regency_slider_01 Opgradering
Sanur

Hyatt Regency

LHN

Louise Holm Nielsen

Tlf. 4526 0000
Mandag - fredag 10 - 15

bali - lombok_rinjani_solopgang bali - lombok_strand_02

Dag 15

Lombok, strand eller oplevelser

Det er op til jer, om I vil bruge jeres sidste hele dag på stranden, eller om I vil ud og kigge jer omkring på Lombok, som er markant anderledes end Bali og de andre øer, I har besøgt på denne rejse.

Lombok er overvejende muslimsk, men religionen dyrkes meget mere diskret, end hvad tilfældet er for Balis hinduistiske befolkning. Øen er vidunderlig grøn og domineres af vulkanen Mount Rinjani, der knejser 3.726 meter mod himlen ca. midt på øen. Det giver mulighed for nogle gode vandreture, som hotellet kan være behjælpeligt med at arrangere.

Kulturelt set er Lombok virkelig spændende, og hvis I er indstillet på at bruge lidt ekstra tid på transport, så kan I besøge en traditionel lokal landsby på den nordlige del af øen og sammen med en lokal guide få et særdeles interessant indblik i indonesisk hverdag, som den udspiller sig på Lombok.

I kan gå en tur i markerne, og tæt på landsbyen kan I besøge en af øens største attraktioner, Sedang Gile-vandfaldet under Rinjanivulkanen. Her har øens beboere tradition for at mødes og holde picnic med alt, hvad det indebærer af madkurve, legetøj, glade børn og bedsteforældre, der tager en lur i skyggen.

Vil I hellere tilbringe en sidste dag på stranden, så bliver I bare på resortet, der ligger ud til en af Lomboks bedste strande.

  • Morgenmad

Her skal i bo

bali - sanur - taksu sanur swimmingpool_02 Inkluderet i prisen
Sanur

Taksu Sanur Hotel

+
bali - sanur - segara village_strand_05 Opgradering
Sanur

Segara Village

bali - sanur - Hyatt regency_slider_01 Opgradering
Sanur

Hyatt Regency

bali - lombok_vulkan mount rinjani_01
bali - lombok_befolkning_mand_02 bali - lombok_vulkan mount rinjani_02

Lombok er velsignet med en smuk natur, som I kan opleve på en spændende udflugt.

Dag 16

Lombok og hjemrejse

Hjemrejsen begynder om eftermiddagen, så I kan nå en sidste dukkert i Det Indiske Ocean, inden en chauffør kører jer til Lomboks internationale lufthavn.

I skifter fly omkring midnat og flyver gennem natten til Københavns Lufthavn.

  • Morgenmad

Dag 17

Skal vi hjælpe dig med din drømmerejse?

Tag de første skridt mod drømmerejsen, og kontakt os for en uforpligtende snak om dine muligheder.

Vi kan skræddersy rejsen fra ende til anden, så den passer til dine ønsker og behov, eller du kan få tilpasset en af vores eksisterende rejseforslag – det koster ingenting, og du binder dig ikke til noget. Vi glæder os til at høre fra dig.

Maria Madsen

Maria Madsen

Ring på 4526 0000 eller skriv til os.

Det siger vores gæster ...

Andre spændende rejser

bali - ubud_ceremoni_03

På sansernes ø Bali Rundrejse med dansk rejseleder

Bag facaden til Balis skatte. Klassisk rundrejse med dansktalende, balinesisk rejseleder og lille gruppe, 6-20 deltagere.

4.8   (187 anmeldelser)
10-20 deltagere
Afrejsedato
11. feb. 2024 kr. 16.795 3 pladser tilbage
25. feb. 2024 kr. 16.795
31. mar. 2024 kr. 15.995 Udsolgt
14. apr. 2024 kr. 16.795
08. sep. 2024 kr. 16.795
06. okt. 2024 kr. 15.995
27. okt. 2024 kr. 16.795
10. nov. 2024 kr. 16.795
Se rejse
bali - ubud_ceremoni_42

Mageløse oplevelser Bali Tilkøb udflugter m/ dansktalende rejseleder

Udforsk naturen, kom tæt på befolkningen og slap af på stranden. Rejs på faste afgange til en rigtig god pris.

Candi Dasa (3 nætter) Ubud (4) Sanur (7)
Afrejsedato
22. dec. 2023 kr. 15.930 Udsolgt
19. jan. 2024 kr. 11.755 2 pladser tilbage
02. feb. 2024 kr. 11.955 Udsolgt
09. feb. 2024 kr. 11.955 1 plads tilbage
16. feb. 2024 kr. 11.955 Få pladser tilbage
01. mar. 2024 kr. 11.955 4 pladser tilbage
08. mar. 2024 kr. 11.955
22. mar. 2024 kr. 13.770 2 pladser tilbage
27. mar. 2024 kr. 13.770
19. apr. 2024 kr. 11.955 Få pladser tilbage
03. maj 2024 kr. 11.955
17. maj 2024 kr. 11.955
21. jun. 2024 kr. 13.950
25. jun. 2024 kr. 13.990
28. jun. 2024 kr. 14.595
02. jul. 2024 kr. 14.950
05. jul. 2024 kr. 14.875
09. jul. 2024 kr. 14.950
12. jul. 2024 kr. 14.875
16. jul. 2024 kr. 14.950 2 pladser tilbage
19. jul. 2024 kr. 14.875
23. jul. 2024 kr. 14.950
26. jul. 2024 kr. 14.875
30. jul. 2024 kr. 14.950
06. sep. 2024 kr. 13.750
20. sep. 2024 kr. 13.750
04. okt. 2024 kr. 12.490
18. okt. 2024 kr. 11.685
01. nov. 2024 kr. 11.885
18. dec. 2024 kr. 15.960
22. dec. 2024 kr. 15.910
Se rejse
bali - ubud_rismark_40

Mageløse oplevelser i Ubud, Lovina og Legian Bali Tilkøb udflugter m/ dansktalende rejseleder

Barat National Park, vulkaner, risterrasser og strand. Det bedste af Bali i én rejse. 

Ubud (4 nætter) Lovina (5) Legian (5)
Afrejsedato
24. mar. 2024 kr. 15.225
21. apr. 2024 kr. 13.810
30. jun. 2024 kr. 16.965
07. jul. 2024 kr. 16.965
14. jul. 2024 kr. 16.965
21. jul. 2024 kr. 16.965
28. jul. 2024 kr. 16.965
15. sep. 2024 kr. 15.375
13. okt. 2024 kr. 13.410
Se rejse
bali - komodo_varan_12

Mageløse oplevelser på Bali, Flores og Komodo Bali Tilkøb udflugter m/ dansktalende rejseleder

Mød komodovaranerne, udforsk Flores' natur og mød lokalbefolkningen på Bali. Faste afgange til attraktive priser.

Ubud, Bali (4 nætter) Labuan Bajo, Flores (3) Sanur, Bali (5) Singapore (2)
Afrejsedato
19. mar. 2024 kr. 19.280
10. jul. 2024 kr. 20.805
18. sep. 2024 kr. 19.280
25. okt. 2024 kr. 18.295
Se rejse
bali - gili meno_15

Mageløse oplevelser på Bali, Gili og Lombok Bali Tilkøb udflugter m/ engelsktalende rejseleder

Kultur, natur og strand på Bali, Lombok og Gili. Tre indonosiske perler på faste afgange til attraktive priser.

Ubud, Bali (4 nætter) Gili Meno (5) Lombok (3) Legian (2)
Afrejsedato
16. mar. 2024 kr. 15.705
13. apr. 2024 kr. 14.815
29. jun. 2024 kr. 16.750
06. jul. 2024 kr. 17.750
13. jul. 2024 kr. 17.750
20. jul. 2024 kr. 17.750 Udsolgt
21. sep. 2024 kr. 15.995
11. okt. 2024 kr. 15.985
21. dec. 2024 kr. 18.485
Se rejse
bali - lembongan_strand_05

Mageløse oplevelser på det vestlige Bali og Lembongan Bali Tilkøb udflugter m/ dansktalende rejseleder

Oplev højdepunkterne og udforsk det uspolerede, vestlige Bali.

Pekutatan, vestlige Bali (3 nætter) Ubud (4) Lembongan Island (3) Sanur (4)
Afrejsedato
22. mar. 2024 kr. 16.475
27. jun. 2024 kr. 18.775
04. jul. 2024 kr. 18.775
11. jul. 2024 kr. 18.775
18. jul. 2024 kr. 18.775
25. jul. 2024 kr. 18.775
12. sep. 2024 kr. 16.475
26. sep. 2024 kr. 16.475
10. okt. 2024 kr. 16.475
24. okt. 2024 kr. 16.475
Se rejse
bali - sanur - segara village_infinity pool

Ubud og Sanur Bali Individuel rejse

Enkelt og eminent! Oplev landlig idyl, dyk ned i kulturen og afslut på stranden. En enkel rejse med udflugtsmuligheder. 

Ubud (5 nætter) Sanur (9) Attraktive priser på grønne afgange
bali - ubud_rismark_39

Bali i ro og mag Bali Individuel rejse

Vandfald og vulkaner, landsbyliv og strandliv. Udforsk Bali fra nord til syd i ro og mag og få oplevelser med på vejen. 

Sanur (4 nætter) Ubud (4) Lovina (4) Sanur (2) Attraktive priser på grønne afgange
bali - gili_baad_05

Kultur og koraller Bali Individuel rejse

Strandliv i Sanur, kultur og lokalliv i Ubud, snorkling og dykning ved Amed og afslutning i et sandt paradis på Gili-øerne. 

Ubud (4 nætter) Kubu (3) Gili Trawangan (4) Sanur (3) Attraktive priser på grønne afgange
bali - sanur - segara village_strand_05

Bali & Gili-øerne Bali Individuel rejse

Det ultimative badeferiemiks tilføjet kultur og charme. Oplev Sanur, Ubud og Gili-øerne og få oplevelser med på vejen. 

Ubud (4 nætter) Gili Trawangan (5) Sanur (5) Attraktive priser på grønne afgange

Ring eller skriv til os

Tag en snak med vores eksperter om jeres drømmerejse.
Telefonerne er åbne mandag til fredag 10.00-15.00. 

4526 0000
Stjernegaard Rejser Stjernegaard Rejser KH
Like

91% af vores gæster giver topkarakteren 8, 9 eller 10

Happy

90% af vores gæster vil klart anbefale Stjernegaard

Trust

"Fremragende" 4,8 af 5 (2.007 anmeldelser)